SEURALIIGAPISTEET 2018 2017 2016 NUORISOTOIMINTAKILPAILU 2018 2017 2016 2015 2014
Kalevan malja 11 8 9 Maastot 26 6 12 0 0
SM 14-15 v. 0 1,5 0 Moniottelut 147 45 24 24 0
Tulospisteet 32 33 46 Viestit 40 0 10 10 0
Lisenssit 43 37 35 Huipentumat 120 16 17 13 8
Yhteensä 86 79,5 90 Lisenssit 102,5 25 33 38 29
Yhteensä 435,5 92 96 85 37
Kokonaissijoitus 76. 84.  86. Kokonaissijoitus 26. 147. 144. 152. 218.
Sijoitus 2-liigassa 12. 14.  16. Sijoitus 2-liigassa 2. 52.      

___________________________________________________________________________________________________________

ULKORATATILASTO 1.1.-31.12.2018     HALLITILASTO 1.10.2017-30.4.2018                      TARMON ENNÄTYKSET

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Hakunilan väestösuoja     58-joulusprintit 20.12.

T15 60 m    2.  Maisa Mikkola 9,78

T15 100 m    3. Maisa Mikkola 16,20

M 60 m    2r1 (7.) Veli-Matti Mannila 8,49,  3r2 (8.) Risto Karasmaa 10,20

M 100 m    2r1 (6.) Veli-Matti Mannila 13,63,  3r2 (7.) Risto Karasmaa 16,72

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Avoin 60 m 17.12.

M 60 m    1. Tuukka Heinonen 7,20,  3. Veli-Matti Mannila 8,40,  5. Jarno Warsa-Ritaranta 9,78

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Seuraottelu Helsingin Tarmo - Helsingfors IFK 17.12.     

Loppupisteet     Tarmo 212,5 - IFK 174,5     seuraottelu lajeittain

T14 60 m     3r1 Iida Kaarto 9,41, 4r1 Maisa Mikkola 9,72

T14 korkeus    1. Iida Kaarto 128

T14 kuula    12. Maisa Mikkola 4.25

T12 60 m    4r1 Sara Hekkala 9,02, 5r1 Elena Taskinen 9,53, 6r1 Jenna Aarnio 9,81,  4r2 Vilja Valtakari 9,73,  kilpailun

ulkopuolella 5r2 Tuulia Kiuru TapE 10,13

T12 korkeus     2= Sara Hekkala 133, 4. Alisa Kristiansen 118, 6. Pinja Liski 112, kilpailun ulkopuolella Tuulia Kiuru TapE 118

T12 kuula     3. Jenna Aarnio 6.10, 4. Elena Taskinen 5.14, 5. Moa Luukkanen 5.03

T10 60 m     1r1 Helmi Nieminen 9,72, 2r1 Jessica Tuominen 9,92, 1r2 Milka Koivukoski 10,49,  2r2 Léa Pulkkinen 11,64

T10 pituus     1. Helmi Nieminen 338, 2. Jessica Tuominen 326, 5. Anna Luht 321, 6. Milka Koivukoski 312,  8. Zoe

Giovanzana 307,  9. Léa Pulkkinen 298,  10. Eveliina Friman 257

T10 Kuula     1. Eveliina Friman 5.42, 2. Anna Luht 4.53

T8 60 m     1. Inari Vartiainen 12,00, 4. Nellie Partanen 12,59, 5. Helmi Ritaranta 12,94

T8 pituus     2. Inari Vartiainen 252, 3. Helmi Ritaranta 252, 5. Nellie Partanen 182

T8 kuula     1. Melissa Murtovaara 3.04

P14 60 m     1. Joose Pasanen 8,79, kilpailun ulkopuolella Lauri Lastikka P12 9,92

P14 kuula     1. Joose Pasanen 4.46

P12 60 m     3. Niilo Kirjavainen 9,75, 4. Niilo Nevalainen 9,97, 5. Niko Raevuori 10,60

P12 korkeus     1. Niilo Kirjavainen 118, 2. Niko Raevuori 106, 3. Lauri Lastikka 90

P12 kuula     2. Lauri Lastikka 4.75, 3. Niilo Nevalainen 4.32

P10 60 m     1. Simeon Sivonen 9,50, 4. Leo Laaksonen 11,03, 5. Kimi Raevuori 11,53

P10 pituus     2. Simeon Sivonen 342, 3. Elia Vogel 333, 4. Viljami Durchman 314, 5. Leo Laaksonen 300, 6. Paavo

Kirjavainen 259

P10 kuula     1. Paavo Kirjavainen 6.02, 2. Kimi Raevuori 3.03

P8 60 m     1. Eero Lastikka 11,02

P8 pituus     1. Eero Lastikka 264

Pojat sprint medley     1. Helsingin Tarmo 5.46,25 (Eero Lastikka P8 200 m 40,1, Paavo Kirjavainen P10 200 m 35,9,

Niilo Kirjavainen P12 400 m 1.26,9, Joose Pasanen P14 800 m 3.03,3)

Tytöt sprint medley 1. Helsingin Tarmo 1 5.35,90 (Veera Heiti T8 200 m 39,9, Helmi Nieminen T10 200 m 35,0, Vilja

Valtakari T12 400 m 1.19,1, Maisa Mikkola T14 800 m 3.01,9),  2. Helsingin Tarmo 3  6.01,41 (Melissa Murtovaara

200 m 42,0,  Zoe Giovanzana 200 m 37,0,  Elena Taskinen 400 m 1.23,2,  Milka Koivukoski 800 m 3.19,3),  4.

Helsingin Tarmo 2  6.47,85 (Inari Vartiainen 200 m 47,9,  Jessica Tuominen 200 m 40,1,  Pinja Liski 400 m 1.43,0, 

Léa Pulkkinen 800 m 3.36,9)

___________________________________________________________________________________________________________

Turku, Tonttukisat 15.12. 

T13 60 m alkuerät    5h1 Jenna Aarnio 9,72

T13 60 m aj    3r3 (13.) Jenna Aarnio 12,84

T11 60 m alkuerät    5h1 Milka Koivukoski 10,71

T11 pituus    29. Milka Koivukoski 309

T11 kuula    28. Milka Koivukoski 5.15

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Otaniemi Itsenäisyyspäivän kisat 6.12. 

T12 60 m    5r3 (45.) Jenna Aarnio 9,77,  6r5 (52.) Pinja Liski 10,38

T12 60 m aj    5r1 (22.) Jenna Aarnio 12,76

T12 korkeus    11. Pinja Liski 115

T12 pituus    41. Pinja Liski 341

T10 60 m    2r5 (14.) Helmi Nieminen 9,87,  5r4 (33.) Milka Koivukoski 10,68,  4r3 (37.) Zoe Giovanzana 11,10

T10 korkeus    23. Milka Koivukoski 100

T12 kuula    19. Helmi Nieminen 5.38,  24. Zoe Giovanzana 4.98,  29. Milka Koivukoski 4.30

T8 40 m    5r1 (33.) Melissa Murtovaara 8,77

T8 pituus    24. Melissa Murtovaara 219

P8 40 m    5r2 (35.) Juho Lettojärvi 25,38

P8 pituus    Juho Lettojärvi NM

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Esport Arena    Itsenäisyyspäivän ratamatkat 5.12. 

N 800 m    9. Venla Turakainen 2.35,28

N17 800 m    12. Ingrid Jalas 2.56,27

T10 800 m    12. Milka Koivukoski 3.23,91

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Aikuisurheilijoiden kansalliset 2.12. 

N50 60 m aj    1. Virve Riikonen 13,31

N50 pituus    1. Virve Riikonen 349

N50 3-loikka    1. Virve Riikonen 7.33

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    57. Torstaikisat 29.11. 

T13 korkeus    1. Sara Hekkala 139,  2. Eeva Eisanen 130,  3. Sara Nybäck 116,  4. Sarika Charmakar 101

T11 korkeus    1. Tuulia Kiuru (TapE) 116,  2. Alisa Kristiansen 111,  3. Iris Korpela 103,  4. Milka Koivukoski 91,

5. Eveliina Friman 85

T9 korkeus    1. Uljaana Metsola 94,  2. Emilia Koppatz 88,  3. Amanda Rosenberg 88,  4. Neea Lundberg 73.

M korkeus    1. Risto Karasmaa 111,  2. Kari Simonen 101

P13 korkeus    1. Niko Raevuori 111

P11 korkeus    1. Niilo Kirjavainen 116,  2. Viljami Kemppi 103

P9 korkeus    1. Simeon Sivonen 106,  2. Paavo Kirjavainen 100,  3. Eino Havu 79,  4. Daryan Yagmur 70

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Marrashallit 25.11. 

N17 600 m    5. Ingrid Jalas 2.04,72

N17 60 m aj 1. kilpailu    2. Ingrid Jalas 12,81,  2. kilpailu 1. Ingrid Jalas 12,90

T13 60 m    4r2 (41.) Aava Vilve 9,68,  5r2 (43.) Elena Taskinen 9,77

T13 200 m    4r2 (34.) Alisa Hyrri 34,33

T13 60 m aj    Jenna Aarnio DNF

T13 pituus    46. Aava Vilve 300

T11 60 m    6r4 (39.) Pinja Liski 10,21,  3r2 (40.) Tuulia Kiuru (TapE) 10,22

T11 200 m    3r2 (22.) Pinja Liski 34,33,  3r4 (26.) Anna Luht 38,47,  4r4 (27.) Milka Koivukoski 38,81

T11 korkeus    10= Tuulia Kiuru (TapE) 120,  13. Pinja Liski 120

T11 pituus   18. Tuulia Kiuru (TapE) 369,  33. Anna Luht 326,  34. Helmi Nieminen 316

T9 40 m    4r2 (24.) Zoe Giovanzana 7,62

P11 200 m    4r2 (13.) Leo Laaksonen 38,12

P11 pituus    19. Leo Laaksonen 315

P9 40 m    2r4 (2.) Simeon Sivonen 6,59

P9 pituus    5. Simeon Sivonen 352

P7 pituus    9. Joona Arvelin 216

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    55. Torstaikisat 15.11. 

T15 kuula 3. Ronja Lindblad 7.15

T13 kuula 1. Eeva Eisanen 7.90, 2. Sara Hekkala 6.75, 3. Sara Nybäck 6.44, 4. Jenna Aarnio 5.89, 5. Elena Taskinen 5.34,

6. Sarika Charmakar 5.30

T11 kuula 1. Eveliina Friman 5.61, 2. Pinja Liski 5.54, 3. Moa Luukkanen 5.50, 4. Helmi Nieminen 5.36, 6. Anna Luht 4.51,

7. Milka Koivukoski 4.37

T9 kuula 1. Zoe Giovanzana 5.22, 2. Emilia Koppatz 4.48, 3. Léa Pulkkinen 3.63, 4. Helmi Ritaranta 3.09,

5. Eva Pulkkinen 1.40

M kuula 1. Frangel Luis 10.17, 2. Jarno Warsa-Ritaranta 8.46, 3. Risto Karasmaa 6.82

P13 kuula 1. Niklas Inkeroinen 7.24, 2. Niko Raevuori 5.20

P11 kuula 1. Niilo Kirjavainen 6.39, 2. Niilo Nevalainen 4.14, 3. Kimi Raevuori 2.88

P9 kuula 1. Paavo Kirjavainen 6.09

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    OP Junior GP 10.11.

T14 60 m     5r1-14 (27.) Iida Kaarto 9,63

T14 300 m     5r4-14 (27.) Iida Kaarto  52,57,  6r5-14 (28.) Maisa Mikkola 54,07

T14 korkeus     9. Iida Kaarto 120

T12 60 m     5r3-12 (37.) Pinja Liski 9,96,  5r2-12 (43.) Tuulia Kiuru (TapE) 10,25

T12 1000 m     8. Alisa Hyrri 4.02,06,  11. Tuulia Kiuru (TapE) 4.03,71

T12 korkeus     22= Pinja Liski 115.  22= Tuulia Kiuru (TapE) 115

T10 60 m     2r2-10 (22.) Helmi Nieminen 9,84

T10 1000 m     7. Milka Koivukoski 4.20,84

T10 pituus     31. Anna Luht 321,  32. Helmi Nieminen 319,  38. Zoe Giovanzana 297

T10 kuula     18. Anna Luht 5.38,  22. Helmi Nieminen 4.88

P14 300 m     1r1 (13.) Joose Pasanen 46,47

P10 60 m     2r3-10 (6.) Simeon Sivonen 9,47

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly     Seurakisat 6.11.

T13 60 m    10. Aava Vilve 10,1

T10 60 m    4. Milka Koivukoski 10,6

T10 pituus    5. Milka Koivukoski 280

T8 40 m    - Léa Pulkkinen 7,5

T8 pituus     - Léa Pulkkinen 282

T6 40 m    2. Inari Vartiainen 7,5

T6 pituus    1. Inari Vartiainen 250

T5 40 m    3. Eva Pulkkinen 10,2

T5 pituus    3. Eva Pulkkinen 164

P11 60 m    6. Luukas Kärkkäinen 10,0

P8 40 m    - Simeon Sivonen 6,5

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    54. Torstaikisat 1.11.                             Torstaikisat 10 vuotta 30.10.2008-1.11.2018

T13 pituus 2. Sara Hekkala 398, 3. Eeva Eisanen 395, 6. Jenna Aarnio 341, 7. Sarika Charmakar 340, 8. Elena Taskinen 332,

9. Alisa Hyrri 325

T11 pituus 2. Helmi Nieminen 337, 3. Jessica Tuominen 335, 4. Tuulia Kiuru (TapE) 334, 6. Anna Luht 328, 7. Moa Luukkanen

303, 8. Milka Koivukoski 292, 9. Eveliina Friman 256

T9 pituus 2. Zoe Giovanzana 306, 3. Léa Pulkkinen 291, 4. Emilia Koppatz 264

T7 pituus 2. Helmi Ritaranta 245, 4. Essi Lindblad 220, 5. Alisa Kiuru 182, 6. Eva Pulkkinen 167

N50 pituus 1. Virve Riikonen 317

P13 pituus 1. Niklas Inkeroinen 391, 3. Niko Raevuori 279

P11 pituus 2. Niilo Kirjavainen 360, 4. Lauri Lastikka 317, 5. Niilo Nevalainen 316, 6. Leo Laaksonen 303, 7. Kimi Raevuori 276

P9 pituus 1. Simeon Sivonen 350, 2. Paavo Kirjavainen 333, 3. Kaarlo Lepistö 275, 4. Eino Havu 196

P7 pituus 1. Lamin Tenhovuori 245, 5. Eero Lastikka 226

M65 pituus 1. Risto Karasmaa 358

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Hakunila    Itä-Vantaan maastot 23.10.

N 4,1 km maastojuoksu    6. Ingrid Jalas 21.21

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Espoonlahti     Heittokisat 6.10.

M kiekko    Ville Tanskanen NM

___________________________________________________________________________________________________________

Tartto, Viro    Tartu Linnamaraton 6.10.

M40 maraton    82. Jarno Warsa-Ritaranta 5.31.06

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Heittoviisiottelu 3.10.

N19 heittoviisiottelu    1. Eva-Lotta Vendla 1966 (37.76 8.30 16.70 17.15 9.14)

N19 painonheitto    1. Eva-Lotta Vendla 11.32

M19 kuula    1. Jere Liskojärvi 12.08

M19 moukari    1. Jere Liskojärvi 37.32

M65 heittoviisiottelu    1. Risto Karasmaa 2245 (25.05 8.00 23.49 24.10 8.41)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Helsingin yläkoulujen mestaruuskilpailut 1.10.

T14 800 m    4. Maisa Mikkola 3.00,23

T14 pituus    Ronja Lindblad NM

T13 100 m alkuerät    5h2 Eeva Eisanen 15,76 (+1,3),  2h9 Isioma Ify 15,04 (-0,2)

T13 pituus   29. Isioma Ify 313 (-1,8)

T13 keihäs    5. Eeva Eisanen 16.38

P14 100 m alkuerät   4h1 Tatu Borgström 18,35 (+0,3)

P13 100 m alkuerät    6h3 Niklas Inkeroinen 15,46 (+1,1)

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    Avoimet kunnanmestaruuskilpailut 30.9.

N 3000 m    1. Venla Turakainen 11.33,40

M kiekko    1. Ville Tanskanen 46.97

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    Avoimet kunnanmestaruuskilpailut 29.9.

N17 800 m    1. Ingrid Jalas 3.06,50

N17 pituus    2. Ingrid Jalas 375 (+1,7)

N17 keihäs    2. Ingrid Jalas 11.61

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Tarmon heittoviisiottelu 29.9.

T11 heittoviisiottelu    2. Eveliina Friman 800 (14.78 5.72 11.48 6.84 5.04)

N65 heittoviisiottelu    1. Raija Mäkipää 2624 (18.44 6.59 15.37 17.96 7.26)

M kuula    1. Tuukka Heinonen 12.36,  2. Risto Karasmaa 6.64

M kiekko    1. Ville Tanskanen 48.01,  Tuukka Heinonen NM

M19 kuula    1. Jere Liskojärvi 12.15

M19 kiekko    1. Jere Liskojärvi 38.52

M19 moukari    1. Jere Liskojärvi 37.12

M19 keihäs    1. Jere Liskojärvi 50.35

M50 heittoviisiottelu    1. Esa Paukku 2597 (29.66 10.05 30.38 38.85 10.88)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Pukinmäki    Tapanilan Erän avoimet mestaruuskilpailut 23.9.

N17 800 m    1. Ingrid Jalas 3.05,70

N17 pituus    1. Ingrid Jalas 378 (0,0)

M 100 m    1r1 (1.) Tuukka Heinonen 11,46,  3r1 (4.) Veli-Matti Mannila 13,74 (-1,7)

M keihäs    2. Tuukka Heinonen 47.08,  5. Risto Karasmaa 25,54

P13 2000 m kävely    2. Niko Raevuori 14.48,57

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    SAUL:n SM-moniottelut 22.-23.9.

N50 7-ottelu     1. Virve Riikonen 1982 (18,96/+4,8 109 5.82 38,88/+0,6 323/+1,2 10.09 3.49,79)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Tarmon mestaruuskilpailut 19.9.

N 100 m     3. Isioma Ify 15,28,  4. Tanja Eid 16,14,  5. Maisa Mikkola 16,35,  6. Ronja Lindblad 17,09 (-0,2)

N 400 m     5. Maisa Mikkola 78,52,  6. Ingrid Jalas 81,58

N pituus     1. Ingrid Jalas 375 +0,2,  2. Tanja Eid 351 +1,9

T15 3-ottelu    1. Ronja Lindblad 539 (17,09/-0,2 292/+1,8 6.49)

T13 Pituus     1. Iida Kaarto 4,24 (+0,4)

T13 3-ottelu    1. Sara Hekkala 921 (14,60/0,0 406/+1,7 7.52),  2. Eeva Eisanen 799 (15,61/0,0 391/+2,4 7.30),  3. Sara Nybäck

646 (16,38/0,0 352/+1,4 6.46),  4. Jenna Aarnio 587 (15,87/0,0 318/-0,5 5.64),  5. Aava Vilve 571 (15,62/0,0 313/+1,7 5.12), 

6. Sarika Charmakar 524 (17,28/0,0 345/+1,6 5.12),  7. Juliana Hyrri 507 (16,31/0,0 331/+1,9 4.25),  8. Alisa Hyrri 479

(17,04 0,0 330/+1,3 4.41)

T11 3-ottelu     1. Vilja Valtakari 677 (10,04 369 5.71),  2. Jessica Tuominen 568 (10,12 336 4.67),  3. Moa Luukkanen 489

(11,26 286 6.04),  4. Anna Luht 446 (11,35 304 4.92),  5. Milka Koivukoski 432 (11,01 284 4.67), 6. Eveliina Friman 313

(DNF 284 5.10)

T9 3-ottelu  1. Zoe Giovanzana 407 (7,85 293 4.27),  2. Veera Heiti 399 (7,71 310 3.42),  3. Ruut Tuovinen 365 (7,75 278 3.52),

4. Emilia Koppatz 344 (7,84 241 3.99),  5. Peppi Asikainen 341 (8,06 284 3.47),  6. Sara Kilpeläinen 257 (8,88 234 3.67)

T7 3-ottelu     1. Inari Vartiainen 295 (8,06 264 2.92),  2. Verna Tuovinen 256 (8,10 265 2.05),  3. Melissa Murtovaara 165

(9,00 201 2.22),  4. Rosa Kilpeläinen 152 (9,39 205 2.20)

N65 kuula 1. Raija Mäkipää 6.59

M 100 m     1. Tuukka Heinonen 11,18,  5. Veli-Matti Mannila 13,33 (-0,7)

M 400 m     5. Veli-Matti Mannila 63,92

M kuula     1. Tuukka Heinonen 12,50

P13 3-ottelu     1. Niko Raevuori 419 (16,90/-0,7 283 +3,1 [274 +1,3] 4.18)

P11 3-ottelu     1. Niilo Kirjavainen 681 (10,02 381 5.41), 2. Viljami Durchman 449 (11,12 301 4.78), 3. Kimi Raevuori

275 (12,00 251 3.13)

P9 3-ottelu     1. Paavo Kirjavainen 609 (7,28 313 6.47),  2. Leo Holmberg 561 (7,42 321 5.76),  3. Eino Kurikka 488

(7,48 297 5.04)

P7 3-ottelu     1. Eero Lastikka 362 (7,82 273 3.72)

M65 kuula     1. Jukka Selenius 6,58

M70 kuula     1. Kari Simonen 8,28
___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Myyrmäki    9-13 v. pm-moniottelut 15.9.

T13 5-ottelu    17. Eeva Eisanen 1083 (13,74/-2,8 127 18.00 402/+1,6 3.17,32),  19. Aava Vilve 676 (14,93/-2,1 112 8.62 312/+1,5

3.24,28),  20. Sara Nybäck 624 (DNF 106 20.33 328/+2,8 3.39,74),  21. Sarika Chandakar 589 (15,57/-2,1 94 14.01 313/+0,8 3.54,85)

T12 5-ottelu    4. Sara Hekkala 1248 (12,69/-1,4 139 14.09 402 2.59,89),  12. Hilda Taylor 870 (13,30/-1,4 112 10.42 329 3.01,55)

T10 4-ottelu    13. Milka Koivukoski 459 (14,44/-1,0 94 8.67 3.30,89),  14. Anna Luht 372 (14,77/-5,1 88 6.22 3.45,14),  Jessica

Tuominen DNF (15,05/-1,0 NH 6.21),  Eveliina Friman DNF (DNF NH 7.23)

T9 4-ottelu    17. Peppi Asikainen 269 (8,18/-2,0 88 5.82 4.16,77),  18. Veera Heiti 262 (7,81/-1,4 70 4.84 3.52,70),  20. Sara

Kilpeläinen 168 (9,39/-2,7 82 4.88 4.40,43),  21. Rosa Kilpeläinen 129 (9,48/-1,4 70 4,26 4.43,67),  22. Helmi Ritaranta 125

(9,20/-2,0 70 3,62 4.57,96),  Jade Peltonen DNF (9,65/-2,2 4.49 / 4.32,76),  Emilia Koppatz DNF (8,10/-2,7 76 8.85)

P13 5-ottelu    Jussi Siik DNF (16,50/-0,8)

P12 5-ottelu    Niko Raevuori DNF (DNF8.87/kiekko 9.12/keihäs)

P11 4-ottelu    4. Niilo Kirjavainen 813 (13,44/-2,4 118 20.13 3.12,46), 9. Lauri Lastikka 574 (13,98/-2,4 109 6.47 3.10,76)

P10 4-ottelu    6. Leo Laaksonen 409 (14,73/-1,5 94 7.30 3.43,84),  7. Kimi Raevuori 388 (15,02/-0,9 88 8.83 3.48,03)

P9 4-ottelu    4. Paavo Kirjavainen 566 (7,47/-1,7 97 11.07 3.04,18),  10. Eero Lastikka 387 (7,98/-2,7 94 8.00 3.32,65),  14. Eino

Havu 262 (8,57/-1,7 82 9.08 4.17,28)

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Hiekkaharju    58-cup 12.9.

T15 4x100 m    1. Sara Hekkala, Eeva Eisanen, Maisa Mikkola, Jenna Aarnio 63,50

M keihäs    2. Risto Karasmaa 23.32

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 10.9.

N19 moukari    2. Eva-Lotta Vendla 41.33

T11 moukari    1. Eveliina Friman 13.37

M65 moukari    Risto Karasmaa NM

M70 moukari    2. Kari Simonen 25.80

M70 painonheitto    2. Kari Simonen 10.75

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Pukinmäki    Tarmon seurakisa 5.9.

T13 T13 60 m     1. Jenna Aarnio 9,8h

T13 pituus     1. Sara Nybäck 318, 2. Sarika Charmakar 308, 3. Jenna Aarnio 270

T13 keihäs     1. Sara Nybäck 21.84, 2. Jenna Aarnio 13.73, 3. Sarika Charmakar 13.68

T11 60 m     1. Jessica Tuominen 10,5h, 2. Helmi Nieminen 10,6h, 3. Milka Koivukoski 10,7h, 4. Moa Luukkanen 11,7h

T11 pituus     1. Jessica Tuominen 335, 2. Milka Koivukoski 291, 3. Moa Luukkanen 272, 4. Eveliina Friman 264

T11 keihäs     1. Milka Koivukoski 10.86, 2. Eveliina Friman 8.26, 3. Moa Luukkanen 7.07

T9 60 m     1. Zoe Giovanzana 10,8h, 2. Ruut Tuovinen 11,6h

T9 pituus     1. Zoe Giovanzana 273, 2. Ruut Tuovinen 267

T9 keihäs     1. Zoe Giovanzana 10.67

T7 60 m     1. Verna Tuovinen 11,8h, 2. Isabella Vatanen 11,9h

T7 pituus     1. Verna Tuovinen 241, 2. Isabella Vatanen 204

N50 keihäs     1. Virve Riikonen 9,64

N65 keihäs     1. Raija Mäkipää 15.52, 2. Suvi Sajaniemi 12.39

P11 60 m     1. Leo Laaksonen 10,6h

P11 pituus     1. Leo Laaksonen 297

P7 60 m     1= Eero Lastikka 10,8h

P7 pituus     1. Eero Lastikka 261

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    Viikkokisat 4.9.

N17 800 m    2. Ingrid Jalas 3.11,85

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 3.9.

N19 moukari    1. Eva-Lotta Vendla 39.41

T11 moukari    1. Eveliina Friman 16.55

M moukari    2. Esa Paukku 25.65

M65 moukari    1. Risto Karasmaa 24.95

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 1.9.

M kiekko    Ville Tanskanen NM

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 29.8.

M kiekko    Risto Karasmaa NM

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 27.8.

T11 moukari    1. Eveliina Friman 15.54

M65 moukari    1. Risto Karasmaa 25.87

___________________________________________________________________________________________________________

Delft, Hollanti    Ultramoniotteluiden MM-kilpailut 25.-26.8.

M50 20-ottelu    5. Esa Paukku 5138 (15,69/-0,2 436/+0,5 39,37/-0,1 10.22 27.24,38 3.45,23 130 93,29 28.20 18.33,13

24,17/-0,2 29.85 36,18/-1,5 240 16.15,68 114,94 35.80 7.33,10 9.07/+3,1 69.48,77, 10-ottelun pisteet 3340)

___________________________________________________________________________________________________________

Oulu    Nuorten SM-moniottelut 25.-26.8.

M19 10-ottelu     2. Jere Liskojärvi 6640  (12,21/-6,4 668/+1,8 12.43 176 52,83 16,00/-1,6 41.20 410 58.66 4.54,76)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    13-9 v. pm-kilpailut 26.8.

T13 200 m     5r1 Isioma Ify 31,83 (-0,5), 7r3 Eeva Eisanen 32,25 (+0,9)

T13 60 m aj     5r1 Sarika Charmakar 16,12 (-0,9)

T13 3-loikka     6. Isioma Ify 8.32 (+0,2)

T13 kuula     4. Eeva Eisanen 8.10, 9. Sarika Charmakar 5.73, 10. Isioma Ify 4.52

T13 keihäs     1. Sara Nybäck 19.34, 4. Isioma Ify 6.60

T12 200 m     4r1 Juliana Hyrri 35,54 (-0,3), 5r2 Alisa Hyrri 34,90 (-0,3)

T12 60 m aj     6. Jenna Aarnio 14,29 (-0,8)

T12 korkeus     3. Sara Hekkala 134

T12 kuula     3. Sara Hekkala 7.62, 8. Jenna Aarnio 5.71, 10. Juliana Hyrri 3.79

T10 60 m aj     4r1 Helmi Nieminen 14,14 (+0,1)

T10 kiekko     1. Eveliina Friman 11.85

T10 moukari     1. Eveliina Friman 11.82

T9 600 m kävely     4. Zoe Giovanzana 4.06,66, 5. Mai Kantanen 4.23,60

P12 200 m     5r1 Niko Raevuori 37,58 (-0,6)

P12 60 m aj     4r1 Niko Raevuori 14,54 (-0,9)

P12 2000 m kävely     3. Niko Raevuori 15.38,22

P11 pituus     4. Niilo Kirjavainen 364

P11 kuula     6. Niilo Kirjavainen 6.01

P11 Keihäs     5. Niilo Kirjavainen 16.36

P10 60 m aj     6. Onni Suoniitty 15,27, 7. Kimi Raevuori 15,48 (-1,1)

P10 pituus     5. Leo Laaksonen 293, 8. Onni Suoniitty 256, 9. Kimi Raevuori 250

P10 kuula     5. Onni Suoniitty 3.79, 6. Kimi Raevuori 3.59, 8. Leo Laaksonen 2.41

P10 1000 m kävely     2. Onni Suoniitty 8.13,52

P9 pituus     11. Simeon Sivonen 314, 14. Eino Kurikka 298, 17. Paavo Kirjavainen 290, 19. Robin Samson 251, 21. Eino Havu 177

P9 kuula     3. Paavo Kirjavainen 6.23, 16. Eino Kurikka 4.15, 17. Eino Havu 4.00, 18. Robin Samson 3.34

P9 600 m kävely     4. Eino Havu 4.52,14, Robin Samson DQ

___________________________________________________________________________________________________________

Jyväskylä    SAUL:n SM-heittoviisiottelu 25.8.

N65 heittoviisiottelu   7. Raija Mäkipää 2467 (18.28 5.91 15.85 16.97 7.72),  9. Raija Harjunen 1783 (13.75 5.55 12,31 9.47 6.41)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    13-9 v. pm-kilpailut 25.8.

T13 60 m alkuerät     7h2 Sarika Charmakar 11,08 (+0,4), 7h3 Eeva Eisanen 9,66 (-0,5)

T13 pituus     14. Eeva Eisanen 395 (0,0), 23. Sarika Charmakar 319 (-0,9)

T12 60 m alkuerät     4h1 Jenna Aarnio 9,81,  7h1 Alisa Hyrri 10,19 (+0,2), 1h2 Sara Hekkala 8,94, 6h2 Juliana Hyrri 10,47 (+1,1),

loppukilpailu     3. Sara Hekkala 8,94 (-0,6)

T12 1000 m     7. Alisa Hyrri 3.56,07

T12 pituus     6. Sara Hekkala 410, 15. Juliana Hyrri 332, 18. Alisa Hyrri 318, 19. Jenna Aarnio 312

T11 60 m alkuerät     6h1 Iris Korpela 11,28 (+1,1)

T11 pituus     9. Iris Korpela 313

T11 kuula     5. Iris Korpela 5.54

T10 60 m alkuerät     3h1 Helmi Nieminen 9,99 (+0,9), 3h2 Jessica Tuominen 9,98 (+1,9),

loppukilpailu     8. Jessica Tuominen 10,04 (+1,1)

T10 pituus     12. Jessica Tuominen 329, 15. Helmi Nieminen 313, 19. Eveliina Friman 245

T10 kuula     11. Eveliina Friman 4.87, 14. Jessica Tuominen 4.71, 15. Helmi Nieminen 4.59

T9 40 m alkuerät 5h1 Zoe Giovanzana 8,04, 7h1 Verna Tuovinen 8,21, 8h1 Jade Peltonen 10,45, 5h4 Silvia Orukpe 7,76,

6h4 Ruut Tuovinen 8,19, 7h4 Mai Kantanen 8,54, 8h4 Helmi Ritaranta 9,96, 4h5 Matilda Salmi 7,76

T9 pituus    18. Silvia Orukpe 282, 20. Matilda Salmi 280, 21. Zoe Giovanzana 2,69, 26. Verna Tuovinen 258,

28. Ruut Tuovinen 249,  31. Mai Kantanen 217, 32. Helmi Ritaranta 210, 33. Jade Peltonen 169

T9 kuula     8. Zoe Giovanzana 4.44, 11. Mai Kantanen 3.91, 15. Ruut Tuovinen 3.28

T9 keihäs     3. Zoe Giovanzana 9.25, 4. Mai Kantanen 8.50

P13 60 m alkuerät     5h1 Jussi Siik 10,00 (+0,9), 4h2 Tuomas Westermarck 9,81 (+2,0)

P13 3-loikka     3. Tuomas Westermarck 7.04 (+1,1), 4. Jussi Siik 6.95 (+2,0)

P13 kuula     4. Jussi Siik 6.08, 5. Tuomas Westermarck 5.98

P12 60 m alkuerät     3h2 Hugo Riehunkangas 9,30 (+1,4)

P12 1000 m     5. Hugo Riehunkangas 3.34,46

P12 kuula     2. Hugo Riehunkangas 6.82, 4. Niko Raevuori 5.07

P12 keihäs     4. Hugo Riehunkangas 14,90

P11 60 m loppukilpailu    3. Niilo Kirjavainen 9,77, 7. Ukko Riehunkangas 10,21 (+1,0)

P11 1000 m     6. Ukko Riehunkangas 4.24,04

P11 kiekko     3. Ukko Riehunkangas 14.17

P11 moukari     3. Ukko Riehunkangas 12.22

P10 60 m loppukilpailu    7. Leo Laaksonen 10,75, 8. Kimi Raevuori 11,58 (+0,6)

P10 1000 m     6. Leo Laaksonen 4.33,02

P9 40 m alkuerät     5h1 Juho Lettojärvi 7,64, 6h1 Tatu Herrala 7,66, 7h1 Eino Havu 8,50, 6h2 Paavo Kirjavainen 7,45,

8h2 Robin Samson 8,01, 1h3 Simeon Sivonen 6,82,  loppukilpailu 2. Simeon Sivonen 6,76

P9 1000 m Tatu Herrala DNF

P9 korkeus 6. Paavo Kirjavainen 100

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere    Tähtikisat 24.8.

N 100 m B-erä    5. Silja Laaksonen 13,43 (-3,3)

N 200 m B-erä    1. Silja Laaksonen 26,49 (+1,5)   

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Espoonlahti    Kiekkokisa 23.8.

M kiekko    2. Ville Tanskanen 47.49

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Hyvän Tuulen Kisat 21.8.

N 100 m    6r8 (13.) Silja Laaksonen 13,07 (+1,2),  2r3 (37.) Sara Hekkala 14,26 (+2,7),  6r2 (55.) Eeva Eisanen 15,67 (+3,6),

3r1 (56.) Jenna Aarnio 16,15 (+3,4)

M 100 m    r5 Tuukka Heinonen DNF

M keihäs    4. Tuukka Heinonen 55.12

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    SAUL:n SM-kilpailut 19.8.

N50 80 m aj    3. Virve Riikonen 18,90 (0,0)

N50 3-loikka    4. Virve Riikonen 7.47 (+1,9)

N65 kuula    7. Raija Mäkipää 6.46

N65 kiekko    8. Raija Mäkipää 15.93

M50 100 m aj    3. Esa Paukku (VSVU) 19,38 (0,0)

M50 3-loikka    3. Esa Paukku (VSVU) 10.19 (+1,9)

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Espoonlahti    Kiekkokisa 18.8.

M kiekko    2. Ville Tanskanen 47.00

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    SAUL:n SM-kilpailut 18.8.

N50 pituus    4. Virve Riikonen 342 (-2,3)

M45 kuula    10. Petri Järvi 8.30

M50 keihäs    8. Esa Paukku (VSVU) 38.94

M70 painonheitto    9. Kari Simonen 9.86

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Vuosaari    Vuosaari Games 18.8.

T13 60 m    6r2 (23.) Jenna Aarnio 10,05 (+0,6), 4r1 (25.) Sarika Charmakar 11,21 (+1,0)

T13 60 m aj    7r1 (15.) Jenna Aarnio 14,52 (-1,2), r1 Sarika Charmakar DQ

T11 60 m    7r3 (11.) Helmi Nieminen 10,29 (-0,5), 6r2 (18.) Milka Koivukoski 11,36 (-0,7)

T11 60 m aj    6r2 (9.) Milka Koivukoski 14,31 (-0,5),  4r1 (10.) Helmi Nieminen 14,44 (-1,3)

M 100 m    2r2 (2.) Tuukka Heinonen 11,12 (+1,6)

M kuula    2. Tuukka Heinonen 12.19

P13 60 m    7. Niko Raevuori 10,37 (+0,4)

P11 60 m aj    3. Kimi Raevuori 15,54 (-1,4)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    SAUL:n SM-kilpailut 17.8.

N65 keihäs    3. Raija Mäkipää 19.82

M35 100 m alkuerät    5h1 Veli-Matti Mannila 13,53 (0,0)

M70 moukari    7. Kari Simonen 23.79

___________________________________________________________________________________________________________

Porvoo    Aluemestaruusviestit 15.8.

N19 4x400 m    5. Sara Hekkala (71,1), Silja Laaksonen (65,0), Yalda Amini (74,7), Sofia Tabit (71,6) 4.42,55

___________________________________________________________________________________________________________

Porvoo    Aluemestaruusviestit 14.8.

N17 4x100 m    5r1 (14.) Sara Hekkala, Sofia Tabit, Eeva Eisanen, Leili Amini 59,44

N17 3x800 m    7. Ingrid Jalas (3.09,0), Eeva Eisanen (3.12,6), Alisa Hyrri (3.20,3) 9.42,01

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 13.8.

M65 moukari    1. Risto Karasmaa 25.20

___________________________________________________________________________________________________________

Orimattila    SAUL:n kansalliset Elokisat 12.8.

M35 100 m    3. Veli-Matti Mannila 13,38 (+1,7)

M35 200 m    1. Veli-Matti Mannila 28,26 (+0,7)

M35 400 m    2. Veli-Matti Mannila 64,11

___________________________________________________________________________________________________________

Harjavalta    SAUL:n kansalliset 11.8.

N50 100 m    1. Virve Riikonen 17,62 (-0,1)

N50 pituus    1. Virve Riikonen 335 (+3,3)

N65 korkeus    1. Raija Mäkipää 88

N65 kiekko    1. Raija Mäkipää 16.07

N65 keihäs    2. Raija Mäkipää 17.75

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Pukinmäki    Tarmon jäsentenväliset 8.8.

T13 60 m    1. Eeva Eisanen 9,4

T13 pituus    1. Eeva Eisanen 370

T13 kuula    1. Eeva Eisanen 7.32

T9 60 m    1. Silvia Orukpe 10,7

T9 pituus    1. Silvia Orukpe 235

T9 kuula    1. Silvia Orukpe 4.06

P11 60 m    1. Niilo Kirjavainen 9,8

P11 pituus    1. Niilo Kirjavainen 364

P11 kuula    1. Niilo Kirjavainen 5.37

P9 60 m    1. Paavo Kirjavainen 10,6

P9 pituus    1. Paavo Kirjavainen 292

P9 kuula    1. Paavo Kirjavainen 6.01

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    Seuracupin piirikisa 2  6.8.

N17 800 m    9. Ingrid Jalas 3.10,27

T13 60 m aj    3r1 Hilda Taylor 12,5h (0,0)

T13 pituus    9. Eeva Eisanen 383 (+2,6, 380 +0,9)

T11 150 m    3r2 (9.) Helmi Nieminen 26,25 (+2,1),  4r1 (14.) Zoe Giovanzana 31,48 (+2,1)

T11 60 m aj    6r2 (10.) Milka Koivukoski 14,74 (+2,1),  5r1 (11.) Jessica Tuominen 15,70 (+2,1)

T11 kuula    10. Eveliina Friman 5.20

T11 1000 m kävely    9. Zoe Giovanzana 7.50,64

P13 kuula    6. Niko Raevuori 4.98

P13 1000 m kävely    4. Niko Raevuori 7.23,37

P11 150 m    6r2 (10.) Emil Ahopelto 27,83 (+2,1)

P11 60 m aj    5r1 (9.) Kimi Raevuori 16,04 (+2,1)

P/T11 4x600 m    8. Emil Ahopelto (2.24,5), Jessica Tuominen (2.20,4), Kimi Raevuori (2.39,3), Milka Koivukoski (2.40,4) 10.04,63

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    TNT-heitot 2 6.8.

M kuula    2. Jarno Warsa-Ritaranta 8.55

___________________________________________________________________________________________________________

Laitila    22- ja 19 v. SM-kilpailut 4.8.

N19 200 m alkuerät    4h4 Silja Laaksonen 27,22 (+1,3)

M22 kiekko    Tuukka Heinonen NM

___________________________________________________________________________________________________________

Laitila    22- ja 19 v. SM-kilpailut 4.8.

N19 100 m alkuerät    4h4 Silja Laaksonen 13,37 (-1,3)

N19 moukari    8. Eva-Lotta Vendla 35.74

M22 100 m alkuerät    3h4 Tuukka Heinonen 11,44 (-2,0)

M19 seiväs    6. Jere Liskojärvi 450

M19 pituus loppukilpailu    6. Jere Liskojärvi 662 (+1,9)

___________________________________________________________________________________________________________

Laitila    22- ja 19 v. SM-kilpailut 3.8.

M22 110 m aj alkuerät    h2 Tuukka Heinonen DNF

M19 110 m aj alkuerät    5h2 Jere Liskojärvi 15,29 (+3,2)

M19 pituus karsinta    7. Jere Liskojärvi 673 (+1,0)

___________________________________________________________________________________________________________

Hyvinkää    Seurakisat 2.8.

T9 40 m aj    6. Verna Tuovinen 10,40

T9 3-loikka    5. Ruut Tuovinen 5.89

___________________________________________________________________________________________________________

Turku    Tilastopajacup 1.8.

N 1500 m    7. Venla Turakainen 5.14,79

___________________________________________________________________________________________________________

Vihti, Nummela    Aluekilpailut 1.8.

M 200 m    5r2 (10.) Veli-Matti Mannila 27,99 (-0,6)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 1.8.

N50 korkeus    1. Virve Riikonen 105

M kiekko    Risto Karasmaa NM

___________________________________________________________________________________________________________

Tammisaari    Tarmon jäsentenväliset 1.8.

T9 kiekko 1. Sara Rosenberg 8.74

T9 kolmiottelu 1. Sara Rosenberg 321p (8,7 234 4.81)

M17 heittokolmiottelu 1. Joel Pirttiniemi 839 (8.40-19.88-21.30)

P9 kiekko 1. Angus Cameron 11.33, 2. Niko Rosenberg 9.36, 3. Aleksi Sarantaus 8.52

P9 kolmiottelu 1. Angus Cameron 507 (7,8 294 6.11), 2. Niko Rosenberg 388 (8,8 268 5.61), 3. Aleksi Sarantaus 318 (7,9 292 2.46)

P5 kiekko 1. Ewen Cameron 2.76

P5 kolmiottelu 1. Ewen Cameron 81 (10,8 179 1.50)

M40 heittokolmiottelu 1. Jaakko Sarantaus 1104 (8.18 21.62 29.50)

M60 heittokolmiottelu 1. Markku Lindqvist 884 (7.74 16.00 16.32)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Eltsun tähtikisat 29.7.

M 400 m    3r1 (25.) Veli-Matti Mannila 63,80

M1500 m    12r1 (36.) Jarno Warsa-Ritaranta 6.43,69

M moukari    4. Jarno Warsa- Ritaranta 15.06

___________________________________________________________________________________________________________

Kouvola Junior Ganes 29.7.

N17 800 m    4. Ingrid Jalas 3.09,00

N17 100 m aj    5. Ingrid Jalas 22,53 (+0,4)

T13 1000 m    6. Hilda Taylor 3.59,28

T13 100 m aj    3. Hilda Taylor 12,94 (+0,5)

T13 pituus    6. Eeva Eisanen 387 (-1,4),  7. Sara Hekkala 379 (+1,8),  8. Hilda Taylor 328 (-2,0)

T11 60 m aj alkuerät    4h1 Milka Koivukoski 14,13 (+0,3),  DNF h1 Anna Luht,  DNF h2 Helmi Nieminen

T11 60 m aj loppukilpailu    6. Milka Koivukoski 14,06 (-1,7)

T11 kuula    12. Helmi Nieminen 5.44,  14. Eveliina Friman 5.12,  16. Anna Luht 4.78,  17. Milka Koivukoski 4.52

T11 keihäs    10. Milka Koivukoski 10.56

___________________________________________________________________________________________________________

Kouvola Junior Ganes 28.7.

N17 100 m    5. Ingrid Jalas 16,28 (-2,2)

N17 pituus    9. Ingrid Jalas 346 (+1,3)

T13 60 m alkuerät    4h1 Sara Hekkala 9,06,  6h1 Eeva Eisanen 9,81 (+1,3),  7h2 Hilda Taylor 9,95 (+0,6)

T13 60 m loppukilpailu    4. Sara Hekkala 9,00 (-0,3)

T13 korkeus    4. Sara Hekkala 129,  8. Hilda Taylor 105

T13 kuula    7. Eeva Eisanen 7.59,  8. Sara Hekkala 7.51

T11 60 m alkuerät    6h1 Helmi Nieminen 9,96 (+2,1),  6h2 Milka Koivukoski 10,85,  7h2 Anna Luht 10,87 (+6,7)

T11 1000 m    6. Milka Koivukoski 4.31,72,  7. Anna Luht 4.38,25

T11 pituus    13. Helmi Nieminen 319,  14. Anna Luht 316,  16. Milka Koivukoski 299,  17. Eveliina Friman 250

T9 40 m alkuerät    5h1 Viviana Mura 9,19 (+2,8)

P11 60 m alkuerät    7h1 Kimi Raevuori 11,69 (-0,8),  7h2 Agostino Mura 10,77 (+2,1)

P9 40 m alkuerät    1h1 Simeon Sivonen 6,76 (-0,7),  loppukilpailu    2. Simeon Sivonen 6,85 (+2,6)

___________________________________________________________________________________________________________

Tammisaari    Tarmon jäsentenväliset 28.7.

N 100 m 1. Tanja Eid 16,8h, 2. Laura Kesti 17,4h, 3. Satu Kuusisto 17,5h, 4. Sinikka Hyvönen 20,2h

T13 kolmiottelu 1. Neea Burman 503 (10,1h 271 4.84), 2. Mia Sjöman 236 (12,2h 208 3.16)

T11 kolmiottelu 1. Emma Kumpulainen 538 (9,9h 308 4.28), 2. Carola Kauppinen 416 (11,1h 288 4.40),

3. Tinka Rantanen 396 (11,4 252 5.03), Ellen Piensoho kuula 4,67

T9 kolmiottelu 1. Tara Kuusisto 316 (8,1h 240 3.88), 2. Armita Eskandari 248 (8,4h 205 3.41), 3. Nelli Piensoho 207

(8,4h 224 2.19), 4. Neela Aspelin 148 (8,9h 211 1.57), Sara Rosenberg 40 m 8,3h, Ada Ainamo 40 m 8,4h

T3 kolmiottelu 1. Saga Leppiaho (15,1h 71 pallo 2,81)

N30 heittokolmiottelu 1. Tanja Eid 744 (6.94 18.77 12.80), 2. Laura Kesti 689 (6.33 18.12 12.63),

3. Satu Kuusisto 565 (5.64 13.15 12.95), 4. Erja Piensoho 538 (5.58 14.78 10.12)

N40 heittokolmiottelu 1. Caro Partanen 399 (4.14 9.38 8.60)

N50 heittokolmiottelu 1. Sinikka Hyvönen 892 (6.27 12.56 15.00), 2. Heidi Mäki 589 (4.87 11.10 8.50),

3. Päivi Mantere 565 (5.70 NM 12.30)

N60 heittokolmiottelu 1. Eeva Husu 941 (5.41 11.32 12.50), 2. Kaisa Ålander 692 (4.94 10.07 6.80),

3. Sirpa Konttinen 594 (4.35 9.19 6.20)

M 100 m 1. Kimmo Kuusisto 14,8h

P13 kolmiottelu 1. Taro Yamazaki 478 (10,8h 312 4.69)

P11 kolmiottelu 1. Kasper Kesti 554 (10,4h 330 5.09), 2. Jesse Kuusisto 514 (10,9h 301 5.77), 3. Joona Hanninen 480

(10,9h 289 5.38), 4. Artan Eskandari 450 (11,7h 248 6.42), 5. Santtu Ainamo 338 (12,6h 251 4.86)

P9 kolmiottelu 1. Niko Rosenberg 376 (8,5h 260 5.23)

P5 kolmiottelu 1. Jonatan Ainamo 43 (10,4h 161 pallo 4.99), 2. Luka Lehikoinen 39 (10,4h 145 pallo 5.60)

M30 heittokolmiottelu 1. Kimmo Kuusisto 970 (8.14 22.67 28.10), 2. Lauri Lehikoinen 639 (6.77 18.00 16.10)

M40 heittokolmiottelu 1. Jouni Kuusisto 1158 (8.37 23.79 29.20), 2. Ali Eskandari 1028 (8.30 19.55 26.85),

3. Simo Yamazaki 977 (7.37 19.06 28.20), 4. Esa Rantanen 943 (8.18 15.58 27.15), 5. Aku Vehkonen 586 (6.08 12.50 16.54)

M50 heittokolmiottelu 1. Jari Hyvönen 779 (7.16 13.90 20.05)

M60 heittokolmiottelu 1. Jari Väyrynen 1255 (8.69 25.34 22.00)

M70 heittokolmiottelu 1. Jyrki Kuusisto 1365 (8.91 22.62 20.05), 2. Pertti Toivonen 1287 (8.50 22.20 18.55),

3. Osmo Rantanen 1236 (6.57 20.05 24.80), 4. Kari Simonen 1203 (8.53 22.18 14.90)

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    Viikkokisat 26.7.

M 100 m    5. Veli-Matti Mannila 13,32 (+1,3)

___________________________________________________________________________________________________________

Hyvinkää    19- ja 17 v. aluemestaruuskilpailut 25.7.

N19 200 m    3. Silja Laaksonen 27,50 (0,0)

N17 200 m    6r2 (16.) Sofia Tabit 30,57 (0,0)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Vuosaari    Seurakisat 24.7.

T9 60 m aj    3. Ruut Tuovinen 15,5h

T7 40 m aj    1. Verna Tuovinen 10,3h,  3. Rauha Talvitie 11,2h

T7 pallonheitto    2. Rauha Talvitie 7.46,  3. Verna Tuovinen 7.45

___________________________________________________________________________________________________________

Hyvinkää    19- ja 17 v. aluemestaruuskilpailut 24.7.

N19 100 m    ei aikoja eikä sijoituksia, uusinta käsiajanotolla Silja Laaksonen DNS

N17 100 m alkuerät    6h2 Sofia Tabit 14,7h (-0,8)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 23.7.

M65 moukari    1. Risto Karasmaa 23.45

___________________________________________________________________________________________________________

Jyväskylä    Kalevan kisat 21.-22.7.

M 10-ottelu     5. Jere Liskojärvi 6614 (11,64/0,0 676/-0,2 10.50 178 53,09 16,16/+0,7 35.55 450 54.22 4.48,30)

___________________________________________________________________________________________________________

Mäntyharju    Seurakisat 18.7.

T7 60 m    5. Helmi Ritaranta 12,9h

T7 keihäs    1. Helmi Ritaranta 3.82

T3 40 m    Lumi Ritaranta ei järjestäjien ajanottoa (15,2)

M 100 m    2. Jarno Warsa-Ritaranta 15,2h

M 1000 m    3. Jarno Warsa-Ritaranta 4.01,3h

M kuula    4. Jarno Warsa-Ritaranta 8.86

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 17.7.

N65 kiekko    2. Jouko Kuossari 32.19

___________________________________________________________________________________________________________

Kuhmoinen    SAUL:n kansalliset 14.7.

N65 korkeus    1. Raija Mäkipää 91

N65 kiekko    3. Raija Mäkipää 15.17

N65 keihäs    2. Raija Mäkipää 18.48

___________________________________________________________________________________________________________

Janakkala, Turenki    Janakkala Games 13.7.

M35 100 m    1. Veli-Matti Mannila 13,25 (0,0)

M35 200 m    1. Veli-Matti Mannila 28,97 (+0,1)

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Hiekkaharju    KU-58 juhlakisat 11.7.

N 3000 m    8. Venla Turakainen 11.25,72

M 800 m    10r1 (32.) Jarno Warsa-Ritaranta 3.06,31

M 3-ottelu    1. Jere Liskojärvi 1173 (kuula 10.71 100 m 12,03/-1,8 400 m DNF)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 11.7.

M kiekko    1. Jouko Kuossari 21.53, Ville Tanskanen NM

M65 kiekko    2. Jouko Kuossari 31.41

___________________________________________________________________________________________________________

Riihimäki    Häme Games 10.7.

M 60 m    4. Veli-Matti Mannila 8,42 (+0,8)

M 100 m alkuerät   h1 Veli-Matti Mannila DQ

M 200 m    7r1 Veli-Matti Mannila 27,58 (+0,3)

M 110 m aj    2. Jere Liskojärvi 16,30 (0,0)

M pituus    10. Jere Liskojärvi 649 (+0,3)

___________________________________________________________________________________________________________

Lohja Junior Games 8.7.

T10 150 m    6r2 (11.) Milka Koivukoski 28,53 (+0,8)

T10 60 m aj    4r2 (10.) Anna Luht 15,33,  5r2 (11.) Milka Koivukoski 15,81

T10 kuula    7. Helmi Nieminen 5.46,  11. Anna Luht 3.96

___________________________________________________________________________________________________________

Lohja Junior Games 7.7.

T12 1000 m    11. Alisa Hyrri 4.07,65

T10 60 m alkuerät    3h3 Helmi Nieminen 10,24,  4h1 Anna Luht 11,40,  6h2 Milka Koivukoski 11,53

T10 1000 m    9. Milka Koivukoski 4.45,18

T10 pituus    19. Helmi Nieminen 314,  21. Anna Luht 302,  25. Milka Koivukoski 249

___________________________________________________________________________________________________________

Laukaa    Mika Järvisen 50-vuotisjuhlaottelut 7.7.    (epävirallinen kilpailu)

M50 10-ottelu    Esa Paukku 3611 (16,1h 410 9.93 135 99,0h 19,2h 31.82 250 38.12 7.49,3h)

___________________________________________________________________________________________________________

Turku    Tilastopajacup 3.7.

N17 200 m    7. Ingrid Jalas 34,97 (+0,5)  

N17 400 m    7. Ingrid Jalas 80,05

N17 400 m aj    5. Ingrid Jalas 100,80  

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Hiekkaharju    58-cup 2.7.

N 200 m    3r1 (8.) Ingrid Jalas 34,50 (-0,5)

N pituus    3. Ingrid Jalas 366 (+1,3)

M 200 m    2r1 (6.) Veli-Matti Mannila 27,42 (+1,4)

___________________________________________________________________________________________________________

Lohja, Nummi    Kansalliset Kipinän Kisat 1.7.

M 100 m    5. Veli-Matti Mannila 14,09 (-2,0)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Seiväskisa 28.6.

N seiväs    1. Elisa Hyry 268

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 27.6.

M kiekko    1. Ville Tanskanen 45.38

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere, Ratina    Avoimen Hämeen pm-kilpailut 27.6.

N 200 m    8r1 Yalda Amini 31,78 (+2,8)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 20.6.

M kiekko    5. Risto Karasmaa 18.28

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Aluemestaruusmoniottelut 18.-19.6.

N17 7-ottelu    3. Ingrid Jalas 1601 (21,30/-1,2 109 5.61 33,73/-1,3 343/+0,7 16.18 3.09,85)

M 10-ottelu    2. Tuukka Heinonen 5089 (11,22/-1,3 646/-1,6 11.63 161 54,64 16,59/+0,6 32.97 250 43.08 DNF)

M19 10-ottelu    1. Jere Liskojärvi 5998 (11,75/-1,3 659/+2,8 645/-0,4 12.35 173 52,94 15,42/+0,5 36.10 430 51.49 DNF)

___________________________________________________________________________________________________________

Raasepori, Karjaa    Roth Masters 16.6.

M35 100 m    2. Veli-Matti Mannila 13,34 (-2,3)

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Leppävaara    Youth Athletics Games 16.6.

T12 60 m aj alkuerät    8h2 Hilda Taylor 12,90 (+1,1)

T12 korkeus    7. Sara Hekkala 140

T10 60 m alkuerät    5h2 Helmi Nieminen 10,13 (-0,9)

T10 kuula    21. Helmi Nieminen 5.12

P9 40 m alkuerät    1h5 Simeon Sivonen 6,80 (-2,5),  A-loppukilpailu    7. Simeon Sivonen 6,85 (-2,4)

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Leppävaara    Youth Athletics Games 15.6.

T12 60 m alkuerät    4h2 Sara Hekkala 9,07 (+1,4)

T12 pituus karsinta    63. Sara Hekkala 359

T10 1000 m    9r2 (18.) Milka Koivukoski 4.35,84

T10 pituus karsinta    42. Helmi Nieminen 297,  43. Milka Koivukoski 283

P9 600 m    10r2 (18.) Simeon Sivonen 2.20,91

P9 pituus karsinta    17. Simeon Sivonen 335

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Leppävaara    Youth Athletics Games 14.6.

T11 4x100 m    7h2 Milka Koivukoski, Zoe Giovanzana, Anna Luht, Labiba Binte Sohel 74,21

T11 4x60 m aj    4h3 Milka Koivukoski, Zoe Giovanzana, Anna Luht, Helmi Nieminen 60,75

P11 4x100 m    8h1 Kimi Raevuori, Emil Ahopelto, Simeon Sivonen, Erik Elsinen 71,13

___________________________________________________________________________________________________________

Sipoo, Nikkilä    Viikkokilpailu 13.6.

N19 100 m    2. Silja Laaksonen 12,99 (+1,6)

N19 400 m    5. Yalda Amini 72,72

N17 400 m    1. Sofia Tabit 69,71

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 13.6.

M kiekko    2. Jouko Kuossari 20.70

M65 kiekko    2. Jouko Kuossari 32.35

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    Viikkokisat 12.6.

M19 110 m aj    2. Jere Liskojärvi 15,68 (-2,2)

M19 kiekko    3. Jere Liskojärvi 40.49

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 11.6.

N19 moukari    4. Eva-Lotta Vendla 38.96

M moukari    5. Risto Karasmaa 20.78

M65 moukari    2. Risto Karasmaa 23.29

M70 moukari    2. Kari Simonen 25.15

___________________________________________________________________________________________________________

Akaa, Toijala    Kansalliset Eeles Landströmin kilpailut 10.6.

N 200 m    1r2 (5.) Silja Laaksonen 27,16 (-1,0),  3r1 (11.) Sofia Tabit 30,15 (-0,3)

M 100 m    3. Veli-Matti Mannila 13,47 (-1,0)

M 200 m    4. Veli-Matti Mannila 27,74 (-1,4)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    OP Junior GP 9.6.

T13 60 m aj    6r1 (14.) Hilda Taylor 13,21 (+1,4)

T11 60 m    4r1 (11.) Milka Koivukoski 11,12,  5r1 (12.) Anna Luht 11,82 (+0,4)

T11 800 m    6. Milka Koivukoski 3.34,62

P11 60 m    5r1 (12.) Erik Elsinen 10,68,  6r1 (13.) Kimi Raevuori 11,61 (+2,2)

P11 800 m    9. Erik Elsinen 3.32,19

P9 60 m    2r1 (3.) Simeon Sivonen 9,65 (0,0)

P9 pituus    8. Simeon Sivonen 319

___________________________________________________________________________________________________________

Hollolan heitot 9.6.

M80 moukari    2. Kalle Karhe 24.25

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Pukinmäki    Tarmon seurakisa 6.6.

T13 800 m    1. Hilda Taylor 3.17,2

T13 kuula    1. Edla Vensu 5.77,  2. Ylva Vensu 4.42

T11 800 m    1. Milka Koivukoski 3.40,7,  2. Anna Luht 3.56,3

T11 kuula    1. Eveliina Friman 5.45,  2. Helmi Nieminen 5.02,  3. Ugne Janusaityte 4.67, 

4. Milka Koivukoski 4.00,  5. Anna Luht 3.61

T9 400 m    1. Zoe Giovanzana 1.59,9

T9 kuula    1. Zoe Giovanzana 3.55

P13 800 m    1. Hugo Riehunkangas 2.46,3,  2. Niko Raevuori 3.27,8

P13 kuula    1. Eeli Takalo 6.58,  2. Hugo Riehunkangas 6.19

P11 800 m    1. Ukko Riehunkangas 3.22,3,  2. Kimi Raevuori 3.46,8

P11 kuula    1. Ukko Riehunkangas 5.39,  2. Kimi Raevuori 3.68

P9 400 m    1. Paavo Kirjavainen 1.21,5

P9 kuula    1. Paavo Kirjavainen 6.10

P7 400 m    1. Kaapro Kesälä 1.34,5

P7 kuula    1. Kaapro Kesälä 4.45

___________________________________________________________________________________________________________

Janakkala, Turenki    Nuorten eliittikisat 6.6.

N19 100 m    1r1 (7.) Silja Laaksonen 13,19 (-0,9)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Vuosaari    Seuracupin piirikisa 1  4.6.

N17 200 m    6r1 (15.) Sofia Tabit 30,23 (+3,7)

N17 kuula    10. Ingrid Jalas 5.24

T15 kuula    12. Ronja Lindblad 6.39

T13 60 m    5r2 (15.) Isioma Ify 9,71 (+1,2),  7r3 (20.) Hilda Taylor 10,42 (+0,3)

T13 1000 m    8. Eeva Eisanen 4.01,61

T13 keihäs    10. Ylva Vensu 7.36

T13 4x100 m    4r1 (9.)    Hilda Taylor, Edla Vensu, Ylva Vensu, Isioma Ify 67,01

T11 60 m    5r3 (14.) Duanur Aslan 12,92

T11 1000 m    13. Milka Koivukoski 4.39,09

T11 pituus    13. Ugne Janusaityte 275

T11 kiekko    7. Eveliina Friman 12.36

T11 4x50 m    5r1 (12.) Helmi Holma, Anna Luht, Milka Koivukoski, Ugne Janusaityte 37,38

P15 100 m    6r2 (11.) Joose Pasanen 13,71 (+3,0)

P13 60 m    6r1 (9.) Tuomas Westermarck 9,87 (+3,3)

P13 1000 m    7. Jussi Siik 4.01,49

P13 keihäs    6. Eeli Takalo 20.72

P11 60 m    6r2 (14.) Vaatu Turunen 11,01

P11 1000 m    8. Kimi Raevuori 4.51,52

P11 pituus    8. Simeon Sivonen 324

P11 4x100 m    5r2 (9.) Kimi Raevuori, Robin Samson, Simeon Sivonen, Vaatu Turunen 38,16

___________________________________________________________________________________________________________

Sipoo, Nikkilä    Viikkokisat 4.6.

M keihäs    3. Tuukka Heinonen 48.35

___________________________________________________________________________________________________________

Lahti, Nastola    Nastokisat 3.6.

N65 kiekko    2. Raija Mäkipää 13.07

N65 keihäs    1. Raija Mäkipää 12.17

M80 moukari    2. Kalle karhe 25.18

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    400 m juoksupäivä 3.6.

N 150 m    4r1 Ingrid Jalas 24,01 (+1,9)

N 400 m    5r3 Yalda Amini 73,26

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Leppävaara    Leppävaaran Sisun 95-v. juhlakilpailut 3.6.

N 100 m alkuerät    2h2 Silja Laaksonen 12,82 (+1,5),  loppukilpailu    5. Silja Laaksonen 12,92 (+2,1)

N 800 m    6. Venla Turakainen 2.32,58

N moukari    2. Eva-Lotta Vendla 39.75

M 100 m alkuerät    5h1 Veli-Matti Mannila 13,11 (+1,2)

M 400 m    4. Veli-Matti Mannila 63,36

M kuula    1. Tuukka Heinonen 12.37

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Pukinmäki    15-9 v. pm-viestit 31.5.

T15 4x800 m    6. Veera Turakainen (3.01,3), Nelli Tamminen (2.57,0), Eeva Eisanen (3.09,8), Wilhelmina Tamminen (3.06,3) 12.14,35

T11 4x600 m     Helmi Nieminen, Helmi Holma, Milka Koivukoski, Anna Luht DNF

P13 4x600 m    6. Jussi Siik (2.08,5), Tuomas Westermarck (2.16,1), Jacob Korvajärvi (2.21,1), Max Hammar (2.20,1) 9.05,86

P11 4x600 m    2. Niilo Kirjavainen (2.19,0), Emil Ahopelto (2.22,7), Kimi Raevuori (2.39,3), Onni Suoniitty (2.41,8) 10.02,86

P9 4x400 m    3. Paavo Kirjavainen (1.23,1), Simeon Sivonen (1.23,8), Eliot Njock (1.27,8), Eino Kurikka (1.27,9) 5.42,77

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Pukinmäki    15-9 v. pm-viestit 30.5.

T15 4x100 m alkuerät    5h1 Alexandra Korpelainen, Wilhelmina Tamminen, Ronja Lindblad, Anniina Pirkkala 60,24

T13 4x100 m alkuerät    4h2 Sara Hekkala, Edla Vensu, Ylva Vensu, Isioma Ify 63,01

T11 4x50 m alkuerät    5h3 Helmi Holma, Helmi Nieminen, Milka Koivukoski, Ugne Janusaityte 35,60

P11 4x50 m alkuerät    4h1 Niilo Kirjavainen, Leo Laaksonen, Onni Suoniitty, Erik Elsinen 35,41

P11 4x50 m loppukilpailu    6. Niilo Kirjavainen, Leo Laaksonen, Onni Suoniitty, Erik Elsinen 35,68

T/P9 sukkulaviesti 8x40 m    2r2 (8.) Sara Liukkonen, Paavo Kirjavainen, Simeon Sivonen, Robin Samson, Veera Heiti,

Eliot Njock, Amanda Rosenberg, Lenni Lehmusvaara 63,02

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 30.5.

M65 kiekko    1. Jouko Kuossari 35.18

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Aluemestaruuskilpailut 29.5.

M 100 m    2h2 Tuukka Heinonen 11,29 (+0,1)

M kiekko    2. Ville Tanskanen 46.14

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Aluemestaruuskilpailut 28.5.

N 200 m    3r1 (15.) Sofia Tabit 29,98 (0,0)

M 200 m    3r4 (10.) Tuukka Heinonen 22,72 (+0,7)

___________________________________________________________________________________________________________

Kangasala    Moniotteluiden maaottelukatsastus 26.-27.5.

M19 10-ottelu    3. Jere Liskojärvi 6180 (12,28/-1,2 630/+0,2 11.42 172 52,84 15,92/-0,5 36.22 400 52.11 5.02,62)

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Hiekkaharju    Aktia-veteraanikilpailut 26.5.

M35 200 m    2. Veli-Matti Mannila 27,42 (-0,6)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    47. Toukokuun kisat 26.5.

N 400 m    6r2 (8.) Silja Laaksonen 63,52

M kiekko    2. Ville Tanskanen 44.33

P15 100 m alkuerät    6h1 Joose Pasanen 13,65 (+0,5)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 23.5.

M kiekko    2. Risto Karasmaa 19.42

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    9-15 v. pm-moniottelut 22.5.

T13 4-ottelu 11. Eeva Eisanen 909 (13,60 367 7.31 3.09,79)

T12 4-ottelu 5. Sara Hekkala 1055 (12,18 395 6.34 2.56,24), 12. Alisa Hyrri 649 (13,78 311 4.16 3.13,34)

T11 3-ottelu 12. Marina Mäntynen 592 (10,38 351 5.24), Ugne Janusaityte DNF (10,89)

T10 3-ottelu 19. Jessica Tuominen 424 (10,57 298 3.54), 21. Livija Valmori Bussi 343 (11,31 250 3.88), 22. Anna Luht 343

(11,54 276 3.62),  23. Milka Koivukoski 316 (11,38 243 3.51), 24. Eveliina Friman 219 (DNF 230 4.19)

T9 3-ottelu 21. Elle Koskelainen 178 (9,22 194 2.81), 22. Helmi Ritaranta 160 (9,53 224 2.15), 23. Lucia Somero 126

 (9,74 NM 2.83), 24. Hilla Saarinen 85 (10,16 158 1.62)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    9-15 v. pm-moniottelut 21.5.

P12 4-ottelu    Hugo Riehunkangas DNF (14,25/-0,5 7.05)

P11 4-ottelu    4. Niilo Kirjavainen 644 (9,90/0,0 349 5.32),  10. Ukko Riehunkangas 566 (10,05/0,0 317 4.97)

P10 3-ottelu    8. Erik Elsinen 469 (10,96 287 5.28),  10. Leo Laaksonen 378 (10,80 282 3.31)

P9 3-ottelu    6. Paavo Kirjavainen 552 (7,37 332 5.43),  8. Kaapro Kesälä 455 (7,45 289 4.48),  14. Elias Mielonen 326

(7,60 236 3.17),  15. Alberts Valmori Bussi 251 (8,57 256 2.80)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 21.5.

N moukari    3. Eva-Lotta Vendla 38.78  

___________________________________________________________________________________________________________

Kirkkonummi, Veikkola    Viikkokisat 15.5.

N19 200 m    1. Sofia Tabit 30,52 (+1,5)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Moukarin- ja painonheittokilpailut 14.5.

M moukari    3. Risto Karasmaa 19.78

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Eläintarha    Pomppu-Ukkojen kilpailut 9.5.

M kiekko    1. Risto Karasmaa 18.87

___________________________________________________________________________________________________________

Salo, Perniö    SM-maastojuoksut 6.5.

N19 4 km    25. Venla Turakainen 17.17,  39. Yalda Amini 23.16,  Iida Hämäläinen DNF

T15 4 km    60. Veera Turakainen 18.48,  69. Nelli Tamminen 20.55,  71. Wilhelmina Tamminen 21.33

Joukkuekilpailu    13. Helsingin Tarmo 200

___________________________________________________________________________________________________________

Kerava, Keinukallio    9-13 v. pm-maastojuoksut 28.4.

T13 2 km    13. Eeva Eisanen 12.10,  14. Isioma Ify 13.52

T12 2 km    6. Alisa Hyrri 10.51

T11 1,5 km    3. Marina Mäntynen 10.21

T10 1,5 km    3. Helmi Nieminen 8.52,  4. Milka Koivukoski 9.51,  5. Helmi Holma 10.31,  Anna Luht DNF

T10 1,5 km joukkuekilpailu    1. Helsingin Tarmo 12

T9 1 km    9. Sara Liukkonen 5.48

P13 2 km    4. Jussi Siik 11.01

P10 1,5 km    6. Kimi Raevuori 9.45

P9 1 km    4. Teo Mutikainen 5.23,  9. Simeon Sivonen 5.47

Osallistujia: HKV 32, HeTa 13, Tapiot 10, VeVe 8, KU-58 6, VaSat 6, ReRa 1, TapE 1, VU 1

Epäviralliset pisteet (7-5-4-3-2-1): HKV 143, Tapiot 38, HeTa 28, VaSat 27, VeVe 17, KU-58 8, VU 3, ReRa 0, TapE 0

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Tarmon ja HKT:n kevätkisat 26.4.

N17 3-ottelu 1. Ingrid Jalas 758 (10,19 3,52 5,75)

T15 3-ottelu 2. Wilhelmina Tamminen 843 (9,01 3,97 5,02), 3. Ronja Lindblad 667 (10,04 3,53 5,97)

T13 3-ottelu 2. Eeva Eisanen 798 (9,69 3,67 7,22), 3. Isioma Ify 607 (9,62 2,89 5,37), 4. Edla Vensu 588 (10,17 3,39 5,10),

5. Alisa Hyrri 545 (10,07 3,43 3,93), 7. Juliana Hyrri 521 (10,20 3,12 4,52), 8. Ylva Vensu 441 (10,89 2,66 5,06)

T11 3-ottelu 1. Marina Mäntynen 544 (10,31 3,53 4,11), 2. Jessica Tuominen 534 (10,01 3,30 3,89), 3. Helmi Nieminen 507

(10,60 3,21 4,74),  4. Helmi Holma 371 (10,86 2,70 3,50), 5. Milka Koivukoski 367 (11,06 2,67 3,76), 6. Anna Luht 344

(11,27 2,59 3,69),  9. Eveliina Friman 245 (DNF 2,45 4,47)

T9 3-ottelu 1. Sara Liukkonen 280 (8,25 2,30 3,49)

T7 3-ottelu 1. Amanda Rosenberg 285 (8,30 2,62 3,08)

N50 3-ottelu 1. Virve Riikonen 1105 (10,99 3,31 5,93)

N 60 m 1. Yalda Amini 9,54, 2. Leili Amini 9,59, 3. Josefina Tamminen 9,89

N17 Kuula 1. Josefina Tamminen 3,41

N50 Kuula 1. Marjo Vainikka 4,12

N65 Kuula 1. Raija Harjunen 5,33

P15 3-ottelu 1. Joose Pasanen 594 (8,86 NM 4,70)

P13 3-ottelu 1. Hugo Riehunkangas 831 (9,42 3,71 7,00), 2. Eeli Takalo 680 (10,13 3,43 6,68), 3. Jussi Siik 632

(10,16 3,36 6,00),  4. Jacob Korvajärvi 520 (10,46 2,90 5,49)

P11 3-ottelu 1. Niilo Kirjavainen 654 (9,99 5,64 3,53), 2. Ukko Riehunkangas 571 (10,11 4,94 3,28), 4. Erik Elsinen

390 (11,42 4,42 2,79),  6. Onni Suoniitty 318 (11,60 4,30 2,12), 7. Kimi Raevuori 286 (12,01 3,35 2,52)

P9 3-ottelu 1. Paavo Kirjavainen 608 (7,26 3,48 5,54), 2. Simeon Sivonen 575 (6,81 3,30 3,72)

M 60 m 1. Exauce Nunes 8,29, 2. Veli-Matti Mannila 8,42, 3. Jukka Selenius 24,00

M Kuula 1. Juuso Jaakkola 7,14, 2. Harri Vainikka 6,69

M65 Kuula 1. Jukka Selenius 6,72

M70 Kuula 1. Kari Simonen 8,79

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Hakunila    Itä-Vantaan maastot 24.4.

T11 1,2 km maastojuoksu    4. Marina Mäntynen 5.47

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Espoonlahti     Heittokisat 21.4.

T15 kiekko    7. Anniina Pirkkala 31.54

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Seiväshyppykilpailu 19.4.

N seiväs    1. Elisa Hyry 270

M65 seiväs    1. Risto Karasmaa 200

___________________________________________________________________________________________________________

Espoo, Leppävaara    Helsyn 9-15 v. pm-tiejuoksut 18.4.

T15 4,56 km    13. Wilhelmina Tamminen 22.09 (1,14 km 5.02, 2,28 km 10.42, 3,42 km 16.31)

T13 3,42 km    10. Eeva Eisanen 16.56 (1,14 km 5.37, 2,28 km 11.19)

P11 2,28 km    4. Niilo Kirjavainen 10.27 (1,14 km 5.18)

P9 1,14 km    2. Paavo Kirjavainen 4.44

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly (painonheitto Eläintarha)   Ultramoniotteluiden MM-hallikilpailut 14.-15.4.

60 m pituus 800 m kuula 400 m korkeus 3000 m / 60 m aj seiväs 1500 m painonheitto 200 m 3-loikka 5000 m

N50 14-ottelu    2. Virve Riikonen 3939 (10,69 337 3.46,66 5,82 95,30 115 17.46,51 / 13,30 130 8.04,17 5,56 38,09 7,22 31.00,73)

M19 14-ottelu    1. Jere Liskojärvi 8168 ME (7,63 639 2.17,47 11,86 55,84 169 11.15,83 8,64 400 4.59,17 12,44 24,71 12,40 21.14,53)

M40 14-ottelu    2. Jarno Warsa-Ritaranta 3174 (9,22 409 2.58,20 8,61 73,51 115 13.24,20 15,04 160 6.01,69 5,75 31,72 8,04 24.07,07)

M50 14-ottelu    5. Esa Paukku 4069 (9,22 451 3.10,01 9,99 79,83 136 15.57,88 15,41 220 7.05,44 10,01 37,14 8,09 25.53,64)

7-ottelu (viimeinen laji 1000 m 1500 m väliaikana)

M19  Jere Liskojärvi 4394 (7,63 639 11,86 169 8,64 400 3.21,11)

M40  Jarno Warsa-Ritaranta 1628 (9,22 409 8,61 115 15,04 160 4.05,14)

M50   Esa Paukku 2469 (9,22 451 9,99 136 15,41 220 4.49,97)

Liikuntamylly 15.4.   

N 200 m    2r2 Ingrid Jalas 34,39

Eläintarha 15.4.

M65 painonheitto    1. Ilmo Peurala 8.65,  2. Uolevi Korkeela 6.73

M70 painonheitto    1. Kari Simonen 10.61,  2. Jyrki Kuusisto 5.85

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    OP Junior GP 8.4.

T13 60 m    4r2 (26.) Eeva Eisanen 9,82

T13 1000 m    3r1 (15.) Sara Hekkala 3.53,56

T11 150 m    3r2 (27.) Helmi Nieminen 26,24,  6r1 (40.) Eveliina Friman 31,99

T11 pituus    29. Helmi Nieminen 306,  31. Eveliina Friman 240

P13 60 m    3r1 (27.) Jacob Korvajärvi 10,18

P13 1000 m    4r1 (13.) Jacob Korvajärvi 4.05,37

P11 150 m    3r1 (17.) Leo Laaksonen 27,64

P9 60 m    1r4 (4.) Simeon Sivonen 9,96

P9 600 m    9. Simeon Sivonen 2.30,94

P9 pituus    8. Simeon Sivonen 312

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Keväthallit 25.3.

T15 kolmiloikka    11. Alexandra Korpelainen 8.82

T13 200 m    3r3 (37.) Alisa Hyrri 35,02

T13 800 m    6r1 (13.) Alisa Hyrri 3.07,25

T11 60 m    4r3 (15.) Marina Mäntynen 10,22,  1r2 (17.) Helmi Nieminen 10,27,  5r2 (27.) Milka Koivukoski 11,43, 

6r2 (28.) Anna Luht 11,62

T11 200 m    2r2 (13.) Helmi Nieminen 35,89,  4r1 (17.) Marina Mäntynen 36,90,  5r1 (19.) Anna Luht 40,62, 

5r2 (20.) Milka Koivukoski 41,16

T11 pituus    13. Marina Mäntynen 347,  23. Helmi Nieminen 312,  29. Anna Luht 273,  30. Milka Koivukoski 257

T7 40 m    3r2 (4.) Amanda Rosenberg 8,32

T7 pituus    5. Amanda Rosenberg 238

P11 60 m    3r1 (15.) Kimi Raevuori 11,56

P9 40 m    4r2 (4.) Simeon Sivonen 6,81,  4r1 (10.) Teo Mutikainen 7,85

P9 pituus    4. Simeon Sivonen 345,  9. Teo Mutikainen 308

P7 40 m    1r2 (1.) Kaapro Kesälä 7,50

P7 pituus    1. Kaapro Kesälä 303

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Helsyn junnuhallit 18.3.

T15 800 m    12. Veera Turakainen 2.51,33

T15 kuula    5. Anniina Pirkkala 7.87

T13 60 alkuerät    3h2 Sara Hekkala 9,23,  5h7 Eeva Eisanen 9,81

T13 1000 m    10. Alisa Hyrri 4.02,75

T13 korkeus    6. Sara Hekkala 125

T13 pituus    18. Sara Hekkala 375,  20. Eeva Eisanen 367

T13 kuula    7. Eeva Eisanen 7.07

P15 60 m alkuerät    4h2 Joose Pasanen 9,03

P13 60 m alkuerät    5h1 Daniel Kaski 9,96,  5h2 Max Hammar 9,85,  6h4 Jacob Korvajärvi 10,15

P13 60 m aj    5r1 (11.) Jacob Korvajärvi 13,24

P13 pituus    18. Daniel Kaski 304,  19. Max Hammar 293,  20. Jacob Korvajärvi 289

P13 kuula    3. Max Hammar 5.43,  4. Daniel Kaski 5.34

Sekaviesti 4x200 m    5r1 (9.) Helsingin Tarmo 2.11,03 (Sara Hekkala 32,88, Jacob Korvajärvi 34,12,  Anniina Pirkkala 32,94,

Joose Pasanen 30,09)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Helsyn junnuhallit 17.3.

T11 60 m alkuerät    6h1 Milka Koivukoski 11,54,  3h3 Anna Luht 11,79,  6h6 Eveliina Friman 11,98

T11 pituus    26. Anna Luht 283,  27. Milka Koivukoski 271,  28. Eveliina Friman 236

P11 60 m alkuerät    6h1 Kimi Raevuori 11,73,  3h3 Niilo Kirjavainen 10,04,  5h4 Leo Laaksonen 10,89

P11 pituus    14. Leo Laaksonen 249

P9 60 m alkuerät    2h2 Simeon Sivonen 6,87,  loppukilpailu Simeon Sivonen DNS

P9 pituus    6. Simeon Sivonen 314

Sekaviesti T9-P9-T11-P11    5r1 (10.) Helsingin Tarmo 2.36,70 (Amanda Rosenberg 44,86, Simeon Sivonen 36,18,

Milka Koivukoski 41,82, Niilo Kirjavainen 33,84)

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere Junior Indoor Games 11.3.

T12 1000 m    12r1 (28.) Alisa Hyrri 4.04,50

T12 60 m aj    6r1 (41.) Anna Outinen 13,78

T12 pituus    28. Sara Hekkala 397,  91. Regina Laitinen 309

T11 4x100 m    5r3 (18.) Helsingin Tarmo 72,42 (Jessica Tuominen, Anna Luht, Milka Koivukoski, Helmi Nieminen)

T10 60 m aj    3r5 (19.) Helmi Nieminen 14,35,  5r6 (24.) Milka Koivukoski 14,98,  4r5 (25.) Jessica Tuominen 15,19, 

5r3 (29.) Anna Luht 15,47

T10 pituus    53. Helmi Nieminen 286,  59. Anna Luht 272,  65. Milka Koivukoski 246  

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere Junior Indoor Games 10.3.

T15 kiekko    17. Anniina Pirkkala 27.81

T13 60 m alkuerät    7h15 Eeva Eisanen 9,95

T13 pituus    84. Eeva Eisanen 363

T13 kuula    41. Eeva Eisanen 6.58

T13 4x60 m aj    4r4 (25.) Helsingin Tarmo 55,16 (Sara Hekkala 13,10, Anna Outinen 14,00, Eeva Eisanen13,88, Regina

Laitinen 14,14)

T12 60 m alkuerät    3h3 Sara Hekkala 9,09,  6h6 Regina Laitinen 10,07,  7h6 Anna Outinen 10,39

T12 korkeus    19= Sara Hekkala 126

T12 kuula    27. Sara Hekkala 6.73

T10 60 m alkuerät    6h1 Anna Luht 11,76,  6h4 Milka Koivukoski 11,39,  6h5 Jessica Tuominen 10,72,  5h6 Helmi

Nieminen 10,70

T10 4x60 m aj    4r3 (13.) Helsingin Tarmo 60,54 (Milka Koivukoski 16,34, Helmi Nieminen 14,00, Jessica Tuominen

15,06, Anna Luht 15,14)

P10 60 m alkuerät    4h6 Simeon Sivonen 10,35

P10 pituus    25. Simeon Sivonen 344

P10 kuula    24. Simeon Sivonen 3.61

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere Junior Indoor Games 9.3.

N17 60 m alkuerät    6h8 Ingrid Jalas 10,39

N17 300 m    6r1 Ingrid Jalas 57,10

N17 60 m aj alkuerät    5h1 Ingrid Jalas 12,91

___________________________________________________________________________________________________________

Jyväskylä    SM-hallimoniottelut 4.3.

M19 7-ottelu    4. Jere Liskojärvi 4594 (60 m aj 8,97 seiväs 420 1000 m 3.08,37)

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere    Keihäänheiton SM-hallikilpailut 3.3.

M22 keihäs    4. Tuukka Heinonen 55.49

___________________________________________________________________________________________________________

Jyväskylä    SM-hallimoniottelut 3.3.

M19 7-ottelu 1. päivä    5. Jere Liskojärvi 2584 (60 m 7,52 pituus 653 kuula 11.97 korkeus 173)

M50 5-ottelu    2. Esa Paukku (VSVU) 2504 (60 m aj 11,19 pituus 466 kuula 10.01 korkeus 146 1000 m 4.14,31)

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Pomppu-Ukkojen kilpailut 2.3.

N50 korkeus    1. Virve Riikonen 116

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Junnuviestit 1.3.

T13 4x200 m    6r3 (14.) Eeva Eisanen 34,37, Sara Hekkala 31,10, Juliana Hyrri 36,87, Alisa Hyrri 35,96  2.18,30

T13 4x60 m aj    2r3 (10.) Alisa Hyrri 13,53, Eeva Eisanen 15,01, Sara Hekkala 12,98, Regina Laitinen 14,95  56,38

T11 4x200 m    5r2 (9.) Milka Koivukoski 44,96, Helmi Nieminen 38,20, Eveliina Friman 45,99, Anna Luht 43,95  2.53,10

P13 4x200 m    3r1 (6.) Tuomas Westermarck 36,09, Hugo Riehunkangas 33,93, Jussi Siik 37,13, Leo Laaksonen 43,03  2.30,18

P11 4x200 m    3r1 (6.)  Niilo Kirjavainen 35,99, Ukko Riehunkangas 37,04, Onni Suoniitty 40,96, Simeon Sivonen 36,97  2.30,86

___________________________________________________________________________________________________________

Kuortane    Nuorten SM-hallikilpailut 25.2

N19 200 m alkuerät    3h9 Silja Laaksonen 27,06

M22 200 m alkuerät    Tuukka Heinonen DQh3 (ratarikko)

M22 kuula    4. Tuukka Heinonen 13.08

M19 60 m aj alkuerät    2h1 Jere Liskojärvi 8,50 loppukilpailuun

M19 60 m aj loppukilpailu    6. Jere Liskojärvi 8,65

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Avoimet TUL:n aluemestaruuskilpailut 24.2

T13 60 m    6h4 Anna Outinen 10,35

T11 60 m    6h1 Milka Koivukoski 12,07,  4h2 Jessica Tuominen 10,47

P11 60 m    5h1 Kimi Raevuori 11,71,  2h2 Niilo Kirjavainen 10,02

___________________________________________________________________________________________________________

Kuortane    Nuorten SM-hallikilpailut 24.2

M22 60 m välierät    4s2 Tuukka Heinonen 7,12

M19 400 m    3r2 (13.) Jere Liskojärvi 54,63

M19 pituus    12. Jere Liskojärvi 611

___________________________________________________________________________________________________________

Kuortane    Nuorten SM-hallikilpailut 23.2

N19 60 m alkuerät   4h2 Silja Laaksonen 8,26

M22 60 m alkuerät    3h1 Tuukka Heinonen 7,09 välieriin

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere    SAUL:n SM-hallikilpailut 18.2

N50 60 m aj    2. Virve Riikonen 13,48

N65 painonheitto    5. Raija Mäkipää 7.60,  6. Raija Harjunen 6.47

M50 60 m aj    4. Esa Paukku (VSVU) 11,34

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere    SAUL:n SM-hallikilpailut 17.2

N50 pituus    3. Virve Riikonen 362

N50 kuula    9. Virve Riikonen 6.27

N65 korkeus    3. Raija Mäkipää 88,  Raija Harjunen NH

N65 kuula    7. Raija Mäkipää 7.02,  8. Raija Harjunen 5.46

M30 400 m    1. Frangel Luis 57,18

M35 60 m    6. Veli-Matti Mannila 8,25

M50 korkeus    3. Esa Paukku (VSVU) 142

M50 pituus    6. Esa Paukku (VSVU) 450

M80 painonheitto    6. Kalle Karhe 10.38

___________________________________________________________________________________________________________

Norrköping    Ruotsin hallimestaruusmoniottelut 11.2.

N19 5-ottelu    Annina Stens DNF (9,53 160 8.62)

___________________________________________________________________________________________________________

Lahti, Pajulahti    Kansalliset hallikilpailut 11.2.

N 400 m    2r4 Sofia Tabit 71,26,  3r4 Yalda Amini 72,16

___________________________________________________________________________________________________________

Tampere    Avoimet Pirkanmaan hallikilpailut 10.2.

N17 200 m    3r1 Sofia Tabit 30,53

M22 200 m    1r2 Tuukka Heinonen 22,59

M19 60 m    kilpailun ulkopuolella Tuukka Heinonen 7,17

___________________________________________________________________________________________________________

Pikaluistelua:    Valkeakoski    SAUL:n SM-kilpailut 10.2.

M40 500 m    3. Jarno Warsa-Ritaranta 71,48

M40 3000 m    4. Jarno Warsa-Ritaranta 9.35,55

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Pomppu-Ukkojen kilpailut 9.2.

N17 korkeus    3. Ingrid Jalas 105

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Avoimet Helsy-hallit 2 4.2.

N19 800 m    5. Iida Myöhänen 3.03,81

M19 7-ottelu    1. Jere Liskojärvi 4805 (8,56 425 2.49,55)

1000 m väliajat 34,38 1.08,05 1.41,97 2.16,26

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Avoimet Helsy-hallit 2 3.2.

N 60 m    4r1 Silja Laaksonen 8,29 (reaktioaika 0,255),  4r4 Iida Hämäläinen 8,68 (0,249),  6r4 Leili Amini 9,97 (0,159)

N19 200 m    2r1 Silja Laaksonen 27,42,  3r2 Iida Hämäläinen 29,12,  4r3 Yalda Amini 33,06

N19 1500 m    1. Venla Turakainen 5.26,89,  2. Iida Myöhänen 6.16,34

N17 1500 m    7. Veera Turakainen 6.08,04

M 60 m    3r4 Tuukka Heinonen 7,11 (0,198),  4r2 Veli-Matti Mannila 8,46 (0,156)

M19 7-ottelu neljän lajin jälkeen   3. Jere Liskojärvi 2873 (7,65 [0,177] 639 11.20 170)

___________________________________________________________________________________________________________

Salo    SAUL:n kansalliset 3.2.

N50 60 m aj    2. Virve Riikonen 13,59

N50 pituus    1. Virve Riikonen 325

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Seiväshyppykilpailu 29.1.

M65 seiväs    3. Risto Karasmaa 201

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Helsyn Junnuviestit 28.1.

T13 4x200 m    14. Eeva Eisanen (33,8), Alisa Hyrri (36,1), Regina Laitinen (34,9), Sara Hekkala (30,2) 2.15,00

T13 3x600 m    15. Alisa Hyrri (2.20,8), Eeva Eisanen (2.18,0), Sara Hekkala (2.01,9) 6.38,73

T11 4x200 m    19. Marina Mäntynen (36,1), Milka Koivukoski (44,4), Jessica Tuominen (45,8), Livija Valmori Bussi (42,0) 2.48,34

T11 3x600 m    18. Milka Koivukoski (2.49,1), Jessica Tuominen (2.25,2), Livija Valmori Bussi (2.47,9) 8.02,21

P13 4x200 m    15. Tuomas Westermarck (35,0), Hugo Riehunkangas (32,9), Jussi Siik (35,8), Daniel Kaski (33,1) 2.16,80

P13 3x600 m    14. Jussi Siik (2.17,0), Tuomas Westermarck (2.21,2), Hugo Riehunkangas (2.15,4) 6.53,61

P11 3x200 m    10. Niilo Kirjavainen (37,1), Ukko Riehunkangas (34,1), Leo Laaksonen (44,8), Onni Suoniitty (39,2) 2.35,21

P11 3x600 m    11. Niilo Kirjavainen (2.19,1), Ukko Riehunkangas (2.19,9), Onni Suoniitty (2.51,2) 7.30,24

P9 4x200 m    5. Paavo Kirjavainen (38,1), Eliot Njock (39,0), Simeon Sivonen (38,9), Kaapro Kesälä (45,4)  2.40,45

P9 3x400 m    4. Simeon Sivonen (1.30,4), Eliot Njock (1.36,2), Paavo Kirjavainen (1.23,9) 4.30,57

___________________________________________________________________________________________________________

Huddinge, Ruotsi    Scandic Indoor Games 28.1.

N korkeus    7. Annina Stens 157

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Avoimet Helsy-hallit 1 27.1.

N19 60 m    6h3 Silja Laaksonen 8,26,  4h1 Iida Hämäläinen 8,58

N19 400 m    4r1 (8.) Iida Hämäläinen 66,69 (200 m 29,21),  3r3 (10.) Sofia Tabit 70,98,  4r2 (13.) Iida Myöhänen 79,04

N19 kuula    4. Eva-Lotta Vendla 8.94

N17 korkeus    8. Ingrid Jalas 108

M19 seiväs    3. Jere Liskojärvi 420

___________________________________________________________________________________________________________

Huddinge, Ruotsi    Scandic Indoor Games 26.1.

N pituus    4. Annina Stens 517

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Tarmon jäsentenväliset 22.1.

N 200 m    1. Nelli Tamminen 32,5,  2. Alexandra Korpelainen 33,1,  3. Liisa Walden 33,8,  4. Josefina Tamminen 35,4,  5. Iida

Myöhänen 36,3

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    NÅID:n avoimet pm-kilpailut 21.1.

N17 300 m    5r2 Sofia Tabit 49,14

M 60 m    4h2 Tuukka Heinonen 7,27,  6h1 Veli-Matti Mannila 8,43

M kuula    4. Tuukka Heinonen 12.57

M19 60 m aj 1. juoksu    2. Jere Liskojärvi 8,61,  2. juoksu 2. Jere Liskojärvi 8.64

M19 kuula    3. Jere Liskojärvi 11.25

___________________________________________________________________________________________________________

Joensuu    Avoimet Pohjois-Karjalan pm-hallikilpailut 21.1.

N19 3000 m    1. Venla Turakainen 11.43,66

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    NÅID:n avoimet pm-kilpailut 20.1.

T15 800 m    6. Wilhelmina Tamminen 2.50,45

___________________________________________________________________________________________________________

Joensuu    Avoimet Pohjois-Karjalan pm-hallikilpailut 20.1.

N19 1500 m    2. Venla Turakainen 5.25,42

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    200 m hallikilpailut 20.1.

N 200 m    3r21 (84.) Sofia Tabit 30,09,  6r16 (120.) Wilhelmina Tamminen 32,03,  3r11 (122.) Yalda Amini 32,38,  4r13 (125.) Eeva

Eisanen 32,80,  2r10 (128.) Regina Laitinen 33,01,  5r12 (135.) Ingrid Jalas 33,68,  1r4 (149.) Alisa Hyrri 34,98,  5r9 (158.) Marina

Mäntynen 35,97,  DQr4 Milka Koivukoski (41,23 ratarikko),  yhteensä 185 juoksijaa

M 200 m    3r28 (11.) Tuukka Heinonen 22,98,  2r19 (33.) Jere Liskojärvi 24,55,  2r14 (54.) Frangel Luis 25,97,  1r6 (82.) Jani

Koskinen 30,10,  5r6 (95.) Risto Karasmaa 33,85,  3r4 (104.) Niilo Kirjavainen 35,38,  4r4 (105.) Jussi Siik 35,46,  3r3 (108.) Ukko

Riehunkangas 35,85,  5r3 (109.) Paavo Kirjavainen 36,07,  DQr5 Hugo Riehunkangas (32,64 ratarikko), yhteensä 120 juoksijaa

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Tarmon jäsentenväliset 11.1.

T11 200 m 1. Livija Valmori Bussi 41,1

P13 200 m 1. Hugo Riehunkangas 32,8, 2. Tuomas Westermarck 33,5, 3. Jussi Siik 33,6, 4. Frans Frangen 34,4

P11 200 m 1. Onni Suoniitty 40,9, 2. Kimi Raevuori 45,1

P9 200 m 1. Simeon Sivonen 33,6, 2. Paavo Kirjavainen 36,2, 3. Daniel Jimenez 47,6

___________________________________________________________________________________________________________

Lahti, Urheilukeskus   Pikajuoksucup 7.1.

M 60 m 1. juoksu    1r2 (2.) Tuukka Heinonen 7,18

M 60 m 2. juoksu    2. Tuukka Heinonen 7,22

___________________________________________________________________________________________________________

Vantaa, Myyrmäkihalli    Arla-hallit 7.1.

T15 60 m    5. Anniina Pirkkala 9,42

T15 kiekko    4. Anniina Pirkkala 27.65

M 60 m    2r2 (3.) Veli-Matti Mannila 8,31

___________________________________________________________________________________________________________

Hyvinkää    Seurakisat 7.1.

T7 40 m    5. Helmi Ritaranta 9,2h

T7 korkeus    1= Helmi Ritaranta 75

M 40 m    6. Jarno Warsa-Ritaranta 6,9h

M korkeus    4. Jarno Warsa-Ritaranta 120

___________________________________________________________________________________________________________

Helsinki, Liikuntamylly    Pomppu-Ukkojen korkeus 5.1.

M40 korkeus    1. Jarno Warsa-Ritaranta 127

___________________________________________________________________________________________________________